Zobacz imiona na literę:
Dziś jest niedziela,

9 maja 2021

Imieniny dzisiaj obchodzą:

Beata i Karolina, Karol, Mikołaj, Nikola, Hiob

Pamiętaj, aby złożyć im życzenia!

Dziś jest niedziela, 9 maja 2021 imieniny obchodzą: Beata i Karolina, Karol, Mikołaj, Nikola, Hiob

Znaczenie imienia Zyta

Zyta jest kobietą obdarzoną silną osobowością. Cechują ją pracowitość, powaga, ogromna czułość dla osób najbliższych. Nie zawsze żyje się z nią łatwo - bywa na przykład bardzo zazdrosna, zwłaszcza o osoby, które najbardziej kocha.
Więcej informacji o imieniu Zyta znajdziesz poniżej.

Imieniny Zyty

Cechy osoby noszącej imię Zyta

Płeć: Imię żeńskie
Pochodzenie: włoskie
Znaczenie: dziewczyna
Osobowość: Ta, co króluje w niebie i na ziemi
Główne cechy: wola, uczuciowość, moralność, aktywność
Dobre imię dla osób spod znaku zodiaku: Panna
Roślina: lilia
Zwierzę: gołębica
Szczęśliwa liczba: 3
Szczęśliwy kamień: ametyst
Szczęśliwy kolor: liliowy

Imieniny Zyta obchodzi:

  • 8 lutego,
  • 27 kwietnia.

Zyta – imię żeńskie, którego etymologia nie jest jasna. Imię mogło powstać z włoskiego słowa citta, zitta, zita, oznaczającego „dziewczyna” lub może być pierwotnie zdrobnieniem imienia Felicyta, które wywodzi się od łacińskiego słowa felicitas, oznaczającego „szczęśliwość, błogosławieństwo”.

Zyta należy do kobiet o silnej, zdecydowanej osobowości i jednocześnie dużej wrażliwości. Łączy w sobie przeciwstawne cechy: dużą, błyskotliwą inteligencję łączy z bardzo praktycznym podejściem do życia, wrażliwość i czułość wobec innych znakomicie łączy z energicznością, zdecydowaniem i niezależnością. Bardzo ważna jest dla niej praca, która pozwala jej rozwijać swoje umiejętności, doskonalić się i która daje jej poczucie niezależności. Jeśli zależy jej na osiągnięciu wyznaczonego sobie celu, będzie uparcie i konsekwentnie dążyć do jego realizacji. W wszystkim co robi jest niezwykle dokładna i uważna, nie lubi lekceważenia obowiązków i bylejakości w każdej sferze życia. Zyta nigdy nie pozwoli, by ktoś inny decydował za nią i by wpływał na jej decyzje. Niezależna, uparta, niepodlegająca wpływom innym.

W innych językach

Zita (ang., hiszp., niem., wł.), Zite (fr.).

Zdrobnienia

Zytka, Zycia.

Pochodzenie i znaczenie imienia

Pochodzenie łacińskie. Od Felicyty, felix — łaskawy, szczęśliwy, życzliwy.

Cechy charakteru

Inteligentna, wyróżnia się swymi zdolnościami praktycznymi. Przejmuje się własną pracą i wytrwale dąży do osiągnięcia jak najlepszych rezultatów. Utalentowana, wrażliwa, skłonna do pobłażania sobie, jednak nie pozwala oddziaływać innym na siebie, czasem trudno ją zrozumieć i nie łatwo dać sobie z nią radę. Wysoko ceni sobie własną godność oraz niezależność dlatego nie lubi słuchać rad innych ludzi oraz poddawać się ich kierownictwu, zawsze podąża wytrwale własnymi ścieżkami.

Popularność nadawania imienia Zyta: