search
Przeglądaj imiona na literę:
Dziś jest sobota,

15 grudnia 2018

Imieniny dzisiaj obchodzą:

Celina i Walerian

Pamiętaj, aby złożyć im życzenia!

Dziś jest sobota, 15 grudnia 2018 imieniny obchodzą: Celina i Walerian

Adam

"Ten, co osądza, człowiek"

Znaczenie imienia Adam

Adam to osoba niezależną , rozsądną, trochę zarozumiałą. Adam lubi przyrodę, ceni sobie spokój. Duża uwagę przywiązuje do ubioru i wyglądu zewnętrznego. Jest to osoba mało inteligentna. Jest typowym zazdrośnikiem i wywołuje z tego powodu często awanturę. Adam nie przepada za przyjmowaniem gości i sam rzadko również odwiedza innych.
Więcej informacji o imieniu Adam znajdziesz poniżej.

Imieniny Adama

Cechy osoby noszącej imię Adam

Płeć: Imię męskie
Pochodzenie: hebrajskie
Osobowość: Ten, co osądza
Główne cechy: wola, aktywność, zmysłowość, zdrowie
Dobre imię dla osób spod znaku zodiaku: byk, panna
Planeta: Księżyc
Roślina: wiąz
Zwierzę: tygrys
Szczęśliwa liczba: 1
Szczęśliwy kamień: polny
Szczęśliwy kolor: czerwony

Imieniny Adam obchodzi:

  • 25 lutego
  • 6 kwietnia
  • 16 maja
  • 31 lipca
  • 8 września
  • 24 grudnia

Pochodzenie: hebrajskie
Znaczenie: człowiek
Liczba: 1
Znak zodiaku: Byk
Planeta: Księżyc
Imieniny: 24 Grudnia,


Adam to imię pierwszego człowieka, którego, jak powiada Biblia, Bóg powołał do życia w szóstym dniu stwarzania świata. Dawni Żydzi, twórcy Biblii, rozumieli to imię po prostu jako człowiek. Ponieważ w ich języku podobnie brzmiały także słowa ziemia i czerwony, stąd wywnioskowali, że Bóg Jahwe ulepił Adama z czerwonej ziemi. Adam był pierwszym człowiekiem i numerologia niejako to potwierdza, liczba tego imienia równa się bowiem jeden. Jest to liczba pionierów, tych, którzy kroczą przed innymi i pierwsi zaczynają różne przedsięwzięcia. Magia liczby jeden nadal ma wpływ na życie i charakter dzisiejszych Adamów. Rzeczywiście są pionierami i często z mozołem, w pojedynkę, kładą podwaliny pod dzieło, które będą kontynuować jeszcze ich synowie i wnukowie.

Biblijny Adam żył w rajskim ogrodzie, gdzie rosły drzewa owocowe i pasła się zwierzyna. Współcześni Adamowie również znają się na ziemi, ogrodach i zwierzętach. Bywają zamiłowanymi ogrodnikami, rolnikami czy weterynarzami. Mają z natury talent do wszystkiego, co wiąże się z żywiołem ziemi - stąd wśród nich wielu geologów, budowniczych i architektów. Spod ich rąk wychodzą rzeczy trwałe, solidne i niezawodne. Lubią też otaczać się ładnymi przedmiotami i ozdobnymi roślinami. Często zajmują się ciałem: bywają uzdolnionymi lekarzami, masażystami, trenerami sportowymi. Adamowie są pewni swoich męskich zalet. Można im zaufać, można na nich polegać. Są urodzonymi opiekunami; chętnie otaczają się dziećmi i przekazują swoim synom (córkom również) swoje życiowe doświadczenia. Do swych poglądów są przywiązani i niechętnie zmieniają zdanie - nawet, kiedy błądzą. Porażki nie odbierają im ochoty do działania. Potrafią z wielkim uporem realizować plany rozłożone na lata. Ten portret Adama najbardziej przypomina znak Byka: wiosenny znak zodiaku związany z żywiołem ziemi, z rozkwitającą przyrodą. To imię jest tak samo odpowiednie dla Raków, miłośników tradycji, przyrody i życia rodzinnego, jak również dla praktycznych Panien i wytrwałych Koziorożców. Przypominamy, że najsławniejszy z polskich Adamów - Mickiewicz - urodził się właśnie w znaku Koziorożca. Mężczyznom z pozostałych znaków imię Adam dodaje wytrwałości w działaniu i pewności siebie. Tylko Baran i Skorpion będą grzeszyć nadmiernym uporem, a Adam Waga będzie może zanadto zapatrzony w siebie.


Lubi trzymać się faktów, ale często nie dowierza swoim umiejętnościom i traci samodzielność. Spokojny, dyplomatyczny; wybija się w szkole. Długo kocha w tajemnicy, ale w miłości wierny. Nie zawsze umie walczyć o swoje. Przyszłość w usługach lub handlu. Oszczędny aż do skąpstwa, często bardzo uparty!

Popularność nadawania imienia Adam:
[x]
Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny Imiennik.net bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu