Zobacz imiona na literę:
Dziś jest poniedziałek,

20 maja 2024

Imieniny dzisiaj obchodzą:

Wiktoria i Teodor

Pamiętaj, aby złożyć im życzenia!

Dziś jest poniedziałek, 20 maja 2024 imieniny obchodzą: Wiktoria i Teodor

Amelia

Imię Amelia

"Ta, która się zastanawia"

Znaczenie imienia Amelia

Amelia jest typem marzycielki. Jest bardzo pracowita. Ma dużą wyobraźnię, dzięki czemu jest twórcza i wpada na świetne pomysły. Bardzo nie lubi nudy i stale jest w ruchu, dlatego wprost uwielbia podróże. Amelia jest czuła, delikatna, opiekuńcza, pełna temperamentu i energii oraz ciekawości świata. Ma wielu przyjaciół, ponieważ oprócz tego, że potrafi wysłuchać jest też doskonałym doradcą. Amelia to osoba, która raczej rzadko zakłada rodzinę, woli raczej samotnie podróżować po świecie przeżywając gorące romanse.
Więcej informacji o imieniu Amelia znajdziesz poniżej.

Imieniny Amelii

Cechy osoby noszącej imię Amelia

Płeć: Imię żeńskie
Pochodzenie: germańskiego
Osobowość: Ta, która się zastanawia
Główne cechy: towarzyskość, intelekt, dynamizm, zdrowie
Predyspozycje zawodowe: przedszkolanka, nauczycielka, pediatra
Dobre imię dla osób spod znaku zodiaku: Wodnik
Planeta: Wenus
Roślina: fiołek
Zwierzę: rudzik
Szczęśliwa liczba: 5
Szczęśliwy kamień: topaz, szmaragd
Szczęśliwy kolor: seledynowy, złoty

Imieniny Amelia obchodzi:

  • 5 stycznia,
  • 30 marca,
  • 20 kwietnia,
  • 7 listopada

Imię Amelia

Imię Amelia ma niemieckie pochodzenie i jest odpowiednikiem męskiego imienia Amalgund.

Liczbą przypisaną dla imienia Amelia jest tajemnicza siódemka, która w życie Amelii wnosi nieco magii i okultyzmu. Planetą dla tego imienia jest Wenus, a znakiem zodiaku Wodnik.

Osoba nosząca imię Amelia to osoba, która ciągle musi być w ruchu, nie znosi stałości i nudy, a z drugiej strony potrafi oddać się stanowi melancholii, medytacji i wnikaniu w tajemnice wiary i okultyzmu. Osoba o imieniu Amelia lubi podróże i ciągłe uczenie się, poznawanie czegoś nowego. Amelia jest osobą wnikliwą, pozytywnie ciekawską, subtelną, czułą, a zarazem pełną temperamentu i sił witalnych. Potrafi kilka rzeczy robić jednocześnie, a co najważniejsze każdą z tych rzeczy robi dokładnie, a nie jak to się mówi po łebkach. Amelia posiada również coś co przyciąga ludzi i bynajmniej nie jest to wygląd zewnętrzny, choć niezaprzeczalnie dzięki planecie Wenus Amelia jest bardzo urodziwą kobietą. Amelia jak mało która kobieta potrafi słuchać i doradzić, stąd też ma ona wiele przyjaciół wśród kobiet. Jak było powiedziane Amelia nie lubi stałości toteż i w uczuciach nie jest stała. Lubi się bawić mężczyznami i miewać przelotne romanse bez zobowiązań i tak praktycznie przez całe życie. Mało kiedy zdarza się, że Amelia się ustatkowuje ma męża, dom i dzieci. Częściej jest tak, że pozostaje sama podróżując po świecie, przeżywając przygody i romanse, a na starość siedzi przy kominku, w pustym domu i wspomina z nutką żalu i ironii stare dobre czasy, a przeglądając zdjęcia nie raz łezka za łezką kapie na album. 

Zawodami, w których dobrze będzie czuć się osoba nosząca imię Amelia są: psycholog, podróżnik, doradca finansowy, doradca personalny

Zdrobnienia: Amelka, Amelcia

Popularność nadawania imienia Amelia:

Zdrobnienia dla imienia Amelia

  • Amelka,
  • Amelcia,
  • Amela