Zobacz imiona na literę:
Dziś jest niedziela,

9 maja 2021

Imieniny dzisiaj obchodzą:

Beata i Karolina, Karol, Mikołaj, Nikola, Hiob

Pamiętaj, aby złożyć im życzenia!

Dziś jest niedziela, 9 maja 2021 imieniny obchodzą: Beata i Karolina, Karol, Mikołaj, Nikola, Hiob

Znaczenie imienia Aron

Aron to mężczyzna stanowczy i rozważny, jednak nie uparty. Potrafi wysłuchać każdego rozsądnego rozwiązania, a nawet wcielić go w życie. Na takie podejście pozwala mu jego otwarty umysł i niezwykła tolerancyjność, która wynika z jego szacunku do świata i innych ludzi. Aron jest mężczyzną bardzo praktycznym, lubiącym wykonywać zadania manualne, powiązane z życiem codziennym. W pracy systematyczny, dąży do ustalonego wcześniej celu. W relacjach z bliskimi stara się być prawdziwą głową rodziny, która wszystko planuje i o wszystkim pamięta, co nie oznacza, że ma autorytarny charakter - wręcz przeciwnie, stanowi oparcie dla swych bliskich. Sprawdzi się jako inżynier, rzemieślnik, designer.
Więcej informacji o imieniu Aron znajdziesz poniżej.

Imieniny Arona

Cechy osoby noszącej imię Aron

Płeć: Imię męskie
Pochodzenie: hebrajskie
Znaczenie: od hebrajskiego
Dobre imię dla osób spod znaku zodiaku: Bliźnięta

Imieniny Aron obchodzi:

  • 2 kwietnia,
  • 13 maja

Aron

Imieniny obchodzi: 13.05

Liczba imienia: 6

Charakterystyka numerologiczna: SZÓSTKA

Była ceniona w starożytnej numerologii jako liczba harmonii, równowagi i stabilnego szczęścia. Liczba ta również patronuje przyrodzie i jej cyklom życia: przemianom nocy i dnia, nowiu i pełni, zimy i lata. Ludzie podlegający wpływom szóstki cenią sobie życie w rytmie takiego właśnie cyklicznego czasu: wiecznych powrotów i przemian. Tam gdzie inni widzą chaos i napięcia, oni potrafią dostrzec porządek i harmonijny rozwój. Z natury usposobienie mają spokojne, cenią sobie wszystko to, co trwałe: osiadły tryb życia, domowy spokój, życie rodzinne, miłość do grobowej deski, liczne potomstwo. Z natury są przyjaciółmi życia pod wszystkimi postaciami i często zajmują się pszczelarstwem lub ogrodnictwem, a także leczeniem i uzdrawianiem. Wadą tej liczby jest to, że nie daje takiej wytrwałości jak jedynka lub ósemka i szóstki zbyt łatwo zdają się na los szczęścia i na przyrodzony bieg rzeczy.

Historia imienia Aron

Imię Aron ma korzenie hebrajskie. Pojawia się w Biblii, a konkretnie w Starym Testamencie, gdzie nosił je starszy brat i pomocnik Mojżesza i Miriam, będący będący pierwszym dziedzicznym arcykapłanem z pokolenia Lewiego. Inna forma imienia to także Aaron, a wersja arabska to Harun i Haroun.

Jaki jest Aron

Aron jest człowiekiem szczególnie rygorystycznym, męskim i magnetycznym. Lecz podczas gdy jest gwałtowny, asertywny, niecierpliwy i o dość silnym charakterze, jest równie zdolny do życzliwości i czułości. Z pewnością nie brak mu oleju w głowie, szczególnie, gdy chce się komuś przypodobać lub uwieść. Jest dość zmienny - większość czasu jest uprzejmy, troskliwy, kurtuazyjny i pomocny, by nagle być opanowanym przez gniew i złość, zazwyczaj powodowane obroną własną lub odbieraniem błędnej krytyki (Aron nie może przejść obojętnie obok niesprawiedliwości czy niesłusznych osądów). Jest wymagającym perfekcjonistą, rzadko przebacza złamaną obietnicę, nieuczciwość czy złośliwość.

Jako dziecko bywa niezwykle wrażliwy, obdarzony wyobraźnią, ogromnie chłonny i podatny wpływom, szczególnie matki. Ważne jest, aby wzmacniać jego pewność siebie i zachęcać do ćwiczeń fizyczny, szczególnie do sztuk walki, gdzie może wykazywać się dużym talentem.

Popularność nadawania imienia Aron:

Zdrobnienia dla imienia Aron

  • Aaron,
  • Aronek