Zobacz imiona na literę:
Dziś jest środa,

21 lutego 2024

Imieniny dzisiaj obchodzą:

Eleonora i Robert

Pamiętaj, aby złożyć im życzenia!

Dziś jest środa, 21 lutego 2024 imieniny obchodzą: Eleonora i Robert

Balbina

Imię Balbina

"Ta, która naciera"

Znaczenie imienia Balbina

Balbina jest osobą o niespotykanym uroku osobistym, zniewala pięknym uśmiechem i gracją. Ma zdolności aktorskie i oratorskie, dlatego uwielbia być w centrum uwagi. Lubi towarzystwo i dobrą zabawę oraz jest zawsze wesoła i przyjaźnie nastawiona do ludzi. Ponadto pewna siebie i zdeterminowana do osiągnięcia sukcesów, często wykorzystuje swoje wdzięki, żeby zdobyć to, czego pragnie. Dba o swój wygląd i opinię, starając się zawsze nienagannie prezentować.
Więcej informacji o imieniu Balbina znajdziesz poniżej.

Imieniny Balbiny

Cechy osoby noszącej imię Balbina

Płeć: Imię żeńskie
Pochodzenie: łacińskie
Znaczenie: żeńska forma imienia Balbus
Główne cechy: urok, pewność siebie
Predyspozycje zawodowe: aktorka, tancerka, piosenkarka, prezenterka
Szczęśliwy kolor: beżowy

Imieniny Balbina obchodzi:

11 marca, 31 marca i 2 grudnia

Osobowość: Ta, która naciera
Osobowość: Ta, która naciera
Charakter: 98 %
Promieniowanie: 98 %
Rezonans: 73000 drgań/sek.
Kolor: Niebieski
Główne cechy: Wola-Aktywność- Towarzyskość-Zmy­słowość
Totem roślinny: Głóg
Totem zwierzęcy: Hipopotam
Znak: Baran

TYP: Trudno im się oprzeć, gdyż - jak ich totem, głóg - są zarazem wdzięczne i kłujące. Rzucają się na oślep i uderzeniami głowy torują sobie drogę. Mają także dar wplątywania się w beznadziejne sytuacje, z których potem trudno im wybrnąć.

PSYCHIKA: Potrzebują szerokich kontaktów ze światem. Mają płodną, ale trochę spaczoną wyobraźnię i makiaweliczny umysł. Są nadmiernie zaborcze, marzą o posiadaniu niewolników, poczynając od ro­dziców.

WOLA: Gdyby charakteryzować czołg albo buldożer, znalazłoby się podobnie silną wolę! Zatrzymanie się jest dla nich cofaniem się, a cofanie się - porażką... Biada tym, którzy nie mogą za nimi nadążyć!

POBUDLIWOŚĆ: Całkowicie pod kontrolą. Pragną niezależności, mają skłonność do szukania przygód.

ZDOLNOŚĆ REAKCJI: Niebezpieczna, gdy sprawy nie przyjmują pożądanego przez nie obrotu, a winny tego wpadnie im w ręce. Mężowie tych pięknych tygrysic z trudem przeżyją te straszne godziny. A wy, rodzice, trzymajcie się mocno!

AKTYWNOŚĆ: Oszałamiająca i zaraźliwa. Przy nich wszystko musi być w ruchu a raczej wszyscy: rodzice, koledzy, potem mąż i dzieci... Pociąga je wszystko, co związane z podróżami, a także zawody medyczne i para medyczne. Potrzebują władzy, mogą więc być dyrektorkami szkół, sekretarkami dyrektora itp. Doskonale się przystosowują, jeśli są paniami sytuacji, ale znacznie gorzej, gdy zależą od czyjejś woli.

INTUICJA: Średnia. Jeśli "mają nosa", nie jest to wynikiem intuicji, lecz najsubtelniejszej logiki.

INTELIGENCJA: Bardziej praktyczna niż błyskotli­wa, całkowicie na usługach działania.

UCZUCIOWOŚĆ: Jest zadziwiającym koktajlem przyjaźni, zmysłowości, seksu... Rzucają się w objęcia napotkanych ludzi, potem o nich zapominają, znów ich odnajdują... Nie oczekujcie od nich ciągłej czułoś­ci.

MORALNOŚĆ: Nieco giętka. Czy chcecie, by odgry­wały "świętoszki", gdy wszystkie bębny piekła wzywa­ją je na sabat?

ZDROWIE: Dobre, ale nie służy mu ich tryb życia: brak snu, nieregularne posiłki itd. Słabe punkty: w młodości układ oddechowy, zwłaszcza płuca. Uwa­żać na wypadki, złamania kości spowodowane nieo­strożnością tych burzliwych charakterów.

ZMYSŁOWOŚĆ: Wszystko albo nic! Nieraz ulegają gwałtownym porywom. Tylko wielka miłość może je pohamować.

DYNAMIZM: Na najgorszym poziomie!

TOWARZYSKOŚĆ: Otoczenie nieraz przerażone jest ich werwą, ale ma pewność, że przy nich "coś się będzie działo". Może trudno jest z nimi żyć, ale żyć bez nich jest bardzo nudno.

PODSUMOWANIE: Starajmy się podążać za tymi czołgami, które co rano wyruszają na wojnę!

Imię pochodzenia łacińskiego, od imienia męskiego Balbus, czyli jąkała. Balbina natomiast nie ma nic wspólnego z tą wadą jest, bowiem osobą elokwentną, ceniącą piękną mowę i umiejącą barwnie się wyrażać. Posiada dobry, dźwięczny i łagodny głos, może być aktorką, oratorem lub lektorem radiowym lub wykładowcą w szkole. Posiada ujmującą osobowość, piękną powierzchowność, miłą urodę. Zdolna jest do czynów niezwykłych, pracowita i może opracować nie jeden wynalazek. Niezbyt skłonna do zakładania rodziny, a jeżeli już się zdecyduje, to jest dobrą matką i żoną. Troskliwie dba o dzieci.

Popularność nadawania imienia Balbina:

Zdrobnienia dla imienia Balbina

  • Balbinka,
  • Balbisia,
  • Balbiśka,
  • Binka,
  • Binia,
  • Bisia,
  • Balbka,
  • Balbinia