Zobacz imiona na literę:
Dziś jest środa,

21 lutego 2024

Imieniny dzisiaj obchodzą:

Eleonora i Robert

Pamiętaj, aby złożyć im życzenia!

Dziś jest środa, 21 lutego 2024 imieniny obchodzą: Eleonora i Robert

Znaczenie imienia Ciechosław

Ciechosław to człowiek bardzo wesoły i żywy, optymista, stara się cieszyć każdą chwilą swego życia. Lubi ryzyko i adrenalinę; w dorosłym życiu nieobce mu są kasyna lub skoki na bungee. Mimo to, potrafi być również mężczyzną niezwykle odpowiedzialnym, szczególnie, gdy ktoś powierzy mu jakieś ważne zadanie. Jako pracownik na ogół lojalny i rzetelny, ale tylko jeśli wykonywana przez niego praca w jakikolwiek sposób go ciekawi. Ciechosław to człowiek towarzyski, uwielbiający zabawę. Rzadko ma zahamowania natury moralnej, co czasem wpędza go w kłopoty. Często wypowiada swoje myśli na głos, nawet te najbardziej abstrakcyjne czy przykre dla innej osoby. Jako mąż zachowuje się raczej jak duże dziecko, długo nie chce mieć dzieci. Sprawdzi się w roli projektanta czy architekta wnętrz.
Więcej informacji o imieniu Ciechosław znajdziesz poniżej.

Imieniny Ciechosława

Cechy osoby noszącej imię Ciechosław

Płeć: Imię męskie
Pochodzenie: staropolskie
Znaczenie: sławiący radość
Dobre imię dla osób spod znaku zodiaku: Bliźnięta
Szczęśliwa liczba: 1

Imieniny Ciechosław obchodzi:

  • 13 maja,
  • 16 sierpnia
  • 4 grudnia

Historia imienia

Imię pochodzenia staropolskiego, wywodzące się od połączenia słów „uciecha” i „sława”, co oznacza „sławiącego radość”.

Jest liczbą początku, startu, zaczynania czegoś i tworzenia - wzorem Boga, który stworzył świat z niczego, a właściwie ze Swojej myśli. Ludzie oznaczeni liczbą JEDEN są indywidualistami: są niezależni i niepokorni, sami dla siebie ustalają prawa. Mają w sobie ducha pionierów. Właściwe dla siebie miejsce znajdują tam, gdzie coś się zaczyna, gdzie są budowane podstawy rozmaitych dzieł i budowli. Często dosłownie zajmują się budownictwem, projektowaniem, planowaniem. Lubią mieć w życiu jasno wyznaczone cele. Nie tracą energii ani na zbyt rozległe zainteresowania, ani na zbyt szerokie kontakty społeczne. Wolą życie surowe i twarde od wygód i wczasów. Chętnie podejmują się kierowania innymi; jako szefowie są stanowczy, ze skłonnościami do tyranizowania innych; a jako podwładni - trudni i z reguły mają własne, odmienne zdanie w wielu sprawach. Mają silną wolę tworzenia, choć nie są łatwi w codziennym współżyciu.

Ciechosław to staropolskie imię męskie, złożone z członów Ciecho- ("uciecha, pociecha") i -sław ("sława"). Imię to mogło oznaczać "sławiący radość". Zob. też Ciesław, Cieszysław.

Forma żeńska: Ciechosława.

Popularność nadawania imienia Ciechosław:

Zdrobnienia dla imienia Ciechosław

  • Ciech,
  • Ciechan,
  • Ciechosz,
  • Ciechoszek,
  • Ciechosławek,
  • Ciechoś