MENU
Przeglądaj imiona na literę:
Dziś jest środa,

24 lipca 2019

Imieniny dzisiaj obchodzą:

Krystyna i Antoni, Wojciech

Pamiętaj, aby złożyć im życzenia!

Dziś jest środa, 24 lipca 2019 imieniny obchodzą: Krystyna i Antoni, Wojciech

Eryk

"czcigodny władca"

Znaczenie imienia Eryk

Mężczyzna, który nosi to imię jest trudny we współżyciu. Bywa szalony, zły, nerwowy, impulsywny. Potrafi być zarówno pobożny, jak i szczodry. Ze swoją ogromną siłą przebicia i dynamizmem jest w stanie osiągać duże sukcesy, a także narobić wiele zamieszania wokół swojej osoby. Na co dzień kieruje się względami praktycznymi. Bardzo zależy mu na aprobacie otoczenia. Pragnie miłości i dobrego klimatu w domu. Posiada prawdziwy dar przekonywania innych do swoich racji. Czasem ignoruje ludzi, czym niepotrzebnie zraża ich do siebie.
Więcej informacji o imieniu Eryk znajdziesz poniżej.

Imieniny Eryka

Cechy osoby noszącej imię Eryk

Płeć: Imię męskie
Pochodzenie: skandynawskiego,
Znaczenie: czcigodnego władcę
Dobre imię dla osób spod znaku zodiaku: Wodnik
Szczęśliwa liczba: 5
Szczęśliwy kamień: aleksandryt
Szczęśliwy kolor: purpurowy

Imieniny Eryk obchodzi:

  • 18 maja,
  • 18 sierpnia,
  • 24 grudnia

Wywodzi się z języka germańskiego lub skandynawskiego i znaczy król zaszczytnie panujący. Mężczyzna o tym imieniu jest trudny we współżyciu, posiada krytyczny umysł, jest dociekliwy, ale również pobudliwy, mało odporny na opinie o nim. Bywa szalony, impulsywny, ale zarazem pobożny i szczodry. Niezbyt chętnie ulega wpływom innych, ale gdy ktoś zjedna go sobie, jest wtedy człowiekiem dobrym, zrównoważonym, kulturalnym, szlachetnym. Jest wtedy bardzo zabawny, pełen humoru, wymowny i zaradny. Potrafi prawidłowo ocenić obrazy, muzykę, sztukę teatralną. W czasie swej depresji psychicznej wszystkie te zalety jego charakteru nie ujawniają się. Ma również zadatki, by być dobrym tancerzem. W małżeństwie jest trudny, jako ojciec troskliwy, przyjaciel poprawny.

Formy obcojęzyczne

Eric, Erik (ogólnie przyj. forma), Erich (niem.), Erico, Errico (hiszp., wł.), Erikas, Erichas (litew.), Erikos (gr.), Eerik, Eero, Erkki, Eerikki (fiń.)

Znani imiennicy

Eryk Lipiński – artysta grafik
Erik Clapton – muzyk i kompozytor amerykański

Popularność nadawania imienia Eryk:

Zdrobnienia dla imienia Eryk

  • Eryczek,
  • Eryś
[x]
Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny Imiennik.net bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu