Zobacz imiona na literę:
Dziś jest środa,

1 kwietnia 2020

Imieniny dzisiaj obchodzą:

Grażyna i Katarzyna, Zbigniew

Pamiętaj, aby złożyć im życzenia!

Dziś jest środa, 1 kwietnia 2020 imieniny obchodzą: Grażyna i Katarzyna, Zbigniew

Flawiusz

"ten, który ma płową czuprynę"

Znaczenie imienia Flawiusz

Flawiusz to człowiek pracowity i ambitny, który chce w życiu osiągnąć jak najwięcej. Kariera zawodowa jest dla niego bardzo ważna i często poświęca się pracy kosztem życia prywatnego. Z czasem jednak jego starania przynoszą rezultaty i osiąga wysokie stanowisko, a także dobrobyt w życiu.
Więcej informacji o imieniu Flawiusz znajdziesz poniżej.

Imieniny Flawiusza

Cechy osoby noszącej imię Flawiusz

Płeć: Imię męskie
Pochodzenie: łacińskie
Znaczenie: od nazwy rzymskiego rodu Flawiuszów i znaczy „złoty”
Osobowość: Mężczyzna, który ma płową czuprynę
Główne cechy: aktywny żywiołowy

Imieniny Flawiusz obchodzi:

  • 18 lutego
  • 18 kwietnia
  • 22 czerwca

Imię to pochodzi z języka łacińskiego, od nazwy rzymskiego rodu Flawiuszów. Nazwę tą można przetłumaczyć jako „złoty”. Prawdopodobnie kolor ten miała oznaczać kolor włosów tworzących ten ród.

Flawiusz chciałby być zawsze w centrum i być na szczycie. Bardzo aktywni i żywiołowy. Podejmuje wiele inicjatywy, jednak ma za mało wytrwałości w ich wykonywaniu. Szybko się zaciekawia i tak samo szybko tracie zainteresowanie. Zdecydowanie woli wydawać rozkazy niż je dostawać. Bywa impulsywny. Czasami ocenia się go jako szorstkiego oraz bez kultury.

acińskie Flavius, liczba mnoga Flavii - Flawiusze, ród rzymski pochodzenia plebajskiego; łacińskie flavus, -um - żółty, złoty, płowy; także o włosach. Imię męskie oznaczające tego, który ma płową czuprynę. Forma żeńska: FLAWIA. Przekształcenia: Flawian. Zdrobnienia: Flawiuszek, Flawianek, Flawiusia. W innych językach: łac. Flavius, Flavianus, Flavia. Imieniny: 22.VI. (Flawiusza); 22.XII. (Flawiana).

Popularność nadawania imienia Flawiusz: