Zobacz imiona na literę:
Dziś jest środa,

21 lutego 2024

Imieniny dzisiaj obchodzą:

Eleonora i Robert

Pamiętaj, aby złożyć im życzenia!

Dziś jest środa, 21 lutego 2024 imieniny obchodzą: Eleonora i Robert

Gabriela

Imię Gabriela

"ucieleśnienie równowagi"

Znaczenie imienia Gabriela

Gabriela to osoba energiczna i zasadnicza. Jej entuzjazm jednych napędza do działania, z kolei innych całkiem od niej odpycha. Z natury szlachetna, uczciwa i dobra, często uzdolniona artystycznie. Lubi towarzystwo i ceni przyjaźń, z chęcią pomaga i radzi innym. Jest wzorową gospodynią i znakomitą matką, w roli żony jest przeciętna.
Więcej informacji o imieniu Gabriela znajdziesz poniżej.

Imieniny Gebriela

Cechy osoby noszącej imię Gabriela

Płeć: Imię żeńskie
Pochodzenie: hebrajskie
Znaczenie: osoba silna Bogiem
Osobowość: ucieleśnienie równowagi
Główne cechy: uczuciowość, zmysłowość, towarzyskość, intuicja
Dobre imię dla osób spod znaku zodiaku: Waga
Planeta: Wenus
Roślina: len
Zwierzę: mysz
Szczęśliwa liczba: 1
Szczęśliwy kamień: onyks
Szczęśliwy kolor: czarny

Imieniny Gabriela obchodzi:

  • 8 lutego
  • 23 kwietnia
  • 6 listopada
  • 18 listopada

Osobowość: Ucieleśnienie równowagi
Charakter: 97 %
Promieniowanie: 95 %
Rezonans: 92 000 drgań/sek.
Kolor: Niebieski
Główne cechy: Uczuciowość-Zmysłowość- Towarzys­kość- Intuicja
Totem roślinny: Len
Totem zwierzęcy: Mysz
Znak: Waga
TYP: Mają zrównoważony charakter, który pozwala im na właściwe osądzenie sytuacji. Gdy wbiją sobie coś do głowy, pracują po cichu, ale udaje im się przegryść przez wszystkie przeszkody, niczym mysz, która jest ich totemem.
PSYCHIKA: Nieraz miewają napady złości, od dzieciń­stwa trzeba je uczyć opanowania, aby nie raniły innych okrutnymi słowami. Bardzo subiektywne, patrzą na wszystko z własnego punktu widzenia. Mają dużą pewność siebie, choć rzadko ją okazują.
WOLA: Niezłomna wola oraz wytrwałość.
POBUDLIWOŚĆ: Silna, ale niezbędna dla tego typu charakteru, gdyż bez niej wola i duża aktywność zrobiłyby z nich \"roboty\", pochłonięte jedynie pracą.
ZDOLNOŚĆ REAKCJI: Są nadzwyczaj pamiętliwe. Jeśli ktoś \"zajdzie im za skórę\", jak to się mówi, czekają miesiącami, czasem latami, aby się z nim porachować. Niepowodzenia znacznie bardziej je dra­żnią, niż przygnębiają.
AKTYWNOŚĆ: Nie mogą usiedzieć w miejscu! Po­trzebują wielkich przedsięwzięć. Nie bardzo lubią naukę, ale mimo to odnoszą sukcesy, gdyż są bardzo zaradne. Ich płodna wyobraśnia podpowiada im tysiąc rozwiązań, dorzućcie do tego ich niezwykły urok i wyjątkową pamięć, a zrozumiecie, że potrafią wy­brnąć z każdej sytuacji. Są stewardesami, modelkami, antykwariuszami, interesują je wszelkie zawody związane z modą i dekoratorstwem.

INTUICJA: Zaskakująca, potrafią oceniać ludzi nie­wiarygodnie prędko i właściwie!
INTELIGENCJA: Bardzo rozwinięta, ironiczna, o ten­dencji analitycznej, to znaczy, że rozróżniają najmniej­szy szczegół danej sytuacji.
UCZUCIOWOŚĆ: Jeśli chcą, potrafią stworzyć miłą atmosferę, rozwikłać trudną sytuację. Gdy zaś nie chcą... Są uczuciowe, ale nie okazują tego. Są bardzo zaborcze, nawet w dzieciństwie.
MORALNOść: Posiadają w duszy skarby miłości i poświęcenia. Ale wybuchowy i namiętny aspekt osobowości nieraz prowadzi te kobiety do wyrwania się z ram codziennej egzystencji i przeżycia bulwersują­cej przygody, która pozostawi im bogate wspomnie­nia.
ZDROWIE: Grzeszą pewną beztroską w tej dziedzi­nie. Słaby punkt: nerki. Mają także wrażliwe płuca, często cierpią na gwałtowne bóle głowy, łatwo się przeziębiają i śle znoszą brak snu.
ZMYSŁOWOŚĆ: Pragną żyć intensywnie i dla tego celu są gotowe popełnić wiele nieostrożności. Są bardzo kobiece, kokieteryjne i zmysłowe. Ich sex-appeal łamie serca mężczyznom. Nie można dopuścić, by stały się małymi kobietkami w wieku, gdy przystoi im gra w piłkę i w klasy.
DYNAMIZM: Całym sercem angażują się w działanie. Nigdy wam nie odmówią pomocy, uśmiechając się tak jakby wszystko było dla nich łatwe.
TOWARZYSKOŚĆ: Uwielbiają przyjmować gości, i to wystawnie. Doskonale się ubierają, mogą służyć dobrą radą w dziedzinie urządzania mieszkania. Jako żony są bardzo reprezentacyjne.
PODSUMOWANIE: To ryzykantki, niczym ich totem, mysz, która - wbrew temu, co się sądzi - nie jest wcale zastraszonym zwierzątkiem, prze­ciwnie, jest tak zuchwała, że wyjadłaby wam ser z talerza!

Popularność nadawania imienia Gabriela: