Zobacz imiona na literę:
Dziś jest piątek,

19 lipca 2024

Imieniny dzisiaj obchodzą:

Marcin i Wincenty, Aurea

Pamiętaj, aby złożyć im życzenia!

Dziś jest piątek, 19 lipca 2024 imieniny obchodzą: Marcin i Wincenty, Aurea

Znaczenie imienia Kalina

Kalina jest duszą towarzystwa. Ma duże poczucie humoru i potrafi rozbawić wszystkich dookoła. Nie lubi samotności, źle się czuje sama. Jest bardzo rozmowna, chętnie dyskutuje, lubi wzbudzać zainteresowanie. Czasem jednak woli się wyciszyć i zamknąć w rodzinnym gronie.
Więcej informacji o imieniu Kalina znajdziesz poniżej.

Imieniny Kaliny

Cechy osoby noszącej imię Kalina

Płeć: Imię żeńskie
Pochodzenie: polskie lub rosyjskie
Znaczenie: od drzewa kalina
Główne cechy: poczucie humoru, otwartość
Predyspozycje zawodowe: aktorka, artystka
Szczęśliwa liczba: 3
Szczęśliwy kolor: pomarańczowy

Pochodzenie i znaczenie imienia

Imię o niejasnej etymologii. Istnieje kilka teorii jego pochodzenia: 1. od białoruskiego imienia Akwilina; 2. od polskiej lub rosyjskiej nazwy drzewa kalina; 3. od greckiego słowa kallimos (”piękna”) albo kalinos (”drewniany”).

Cechy charakteru

Sumienna w pracy i ciekawa świata. Bardzo dużą wagę przywiązuje do swojego wyglądu. Pragnie być kochana oraz adorowana. Lubi się uczyć i zwykle jest cennym nabytkiem dla każdej firmy. Ma wrodzony dobry gust.

Zgodnie z całą tą symboliką, Kaliny cenią sobie dostatek, wygody i piękno wokół siebie, nie lubią zaś zmian ani zbyt szybkiego tempa życia. Są z natury trochę konserwatywne a może raczej wierne duchom przodków kryjących się w kalinowych lasach? W każdym razie trzymają się zasad przekazanym im przez matki oraz babcie i dbają o dobro swojego rodu. Są rzetelne i prostolinijne, w swym życiu nikogo nie udają są po prostu sobą. Są praktyczne; potrafią dobrze wykorzystać to, co mają, zarówno materialne dobra, jak i własne zdolności. Dobrze się czują wśród antyków i staroci, w zabytkowych domach i wśród starych drzew. Bliska jest im tradycyjna rola kobiety w rodzinie i chętnie pozostawiają swoim mężczyznom zarabianie pieniędzy same wolą zająć się ich wydawaniem (oczywiście pożytkiem i sensem). W imieniu Kalina wyczuwa się wibracje Wenus stąd zamiłowanie do piękna, sztuki i ozdób oraz drugiej planety, Saturna, który daje zmysł porządku i trwałości. Ale nie są też obce Kalinom romantyczne marzenia i tęsknoty, zaduma i nostalgia.

Znani imiennicy:

  • Kalina Jędrusik – piosenkarka
Popularność nadawania imienia Kalina:

Zdrobnienia dla imienia Kalina

  • Kalinka,
  • Kalineczka