Zobacz imiona na literę:
Dziś jest sobota,

13 kwietnia 2024

Imieniny dzisiaj obchodzą:

Ida i Małgorzata, Jan

Pamiętaj, aby złożyć im życzenia!

Dziś jest sobota, 13 kwietnia 2024 imieniny obchodzą: Ida i Małgorzata, Jan

Znaczenie imienia Ludmiła

Ludmiła to kobieta, która wyróżnia się spośród otoczenia. Bardzo pracowita, słowna, gościnna, troszczy się o swoją rodzinę i znajomych. Wykazuje sporo energii w załatwianiu spraw społecznych, jest altruistką. Ludmiła sprawdza się w zawodach, które wymagają solidności i skrupulatności. Wszystko dokładnie analizuje i wyciąga wnioski. Jest małą entuzjastką życia rodzinnego.
Więcej informacji o imieniu Ludmiła znajdziesz poniżej.

Imieniny Ludmiły

Cechy osoby noszącej imię Ludmiła

Płeć: Imię żeńskie
Pochodzenie: słowiańskie,
Główne cechy: odpowiedzialność, opanowanie
Predyspozycje zawodowe: urzędniczka, inżynier
Szczęśliwa liczba: 9
Szczęśliwy kamień: sodalit
Szczęśliwy kolor: brązowy lub fioletowy

Imieniny Ludmiła obchodzi:

  • 16 września
  • 30 lipca

Imię (kobiece): Ludmiła
Zdrobnienia: Ludka,Lidka,Miłka
Pochodzenie: słowiańskie

Imię oznaczające osobę, która jest miła ludziom i ludowi- przyjaciółka ludu. Kobieta posiadająca to imię wyróżnia się w tłumie. Posiada takie cechy jak słowność, pracowitość, gościnność, troskliwość.

Altruistki wykazujące wiele energii w załatwianiu spraw, solidne i skrupulatne. Potrafią wszystko prawidłowo przeanalizować i wyciągnąć prawidłowe wnioski gotowe do zastosowania w życiu. życie zawodowe jest dla nich polem walki, gdzie wszystkie chwyty są dozwolone. Spragnione miłości w każdej postaci, jednak nie są entuzjastkami życia w rodzinie.

Ludmiła znaczy tyle co przyjaciółka ludu. Kobieta nosząca to imię wyróżnia się w otoczeniu. Jest nad wyraz słowna, dotrzymuje wszystkich przyrzeczeń, pracowita, gościnna, troszczy się o rodzinę i znajomych. Wykazuje wiele energii w załatwianiu spraw społecznych, jest kobietą altruistką. Sprawdza się w zawodach wymagających solidarności i skrupulatności. Potrafi wszystko prawidłowo przeanalizować, wyciągnąć wnioski i zastosować je w życiu. Jest niezbyt dużą entuzjastką życia w rodzinie.

Znani imiennicy:

Ludmiła Mariańska – poetka,
Ludmiła Pietruszewska – poetka, pisarka

Popularność nadawania imienia Ludmiła:

Zdrobnienia dla imienia Ludmiła

  • Ludmiłka,
  • Miłka,
  • Miłusia