Zobacz imiona na literę:
Dziś jest sobota,

3 grudnia 2022

Imieniny dzisiaj obchodzą:

Franciszek i Kryspin, Ksawery

Pamiętaj, aby złożyć im życzenia!

Dziś jest sobota, 3 grudnia 2022 imieniny obchodzą: Franciszek i Kryspin, Ksawery

Monika

Imię Monika

"samotna, osobna, jedynaczka"

Znaczenie imienia Monika

Monika to kobieta o bujnym temperamencie i silnej osobowości. Zawsze potrafi postawić na swoim i nie ulega presji otoczenia. Jest kobietą, która ceni sobie więzi rodzinne, dlatego zwykle wcześnie wychodzi za mąż. Ponad wszystko ceni sobie stabilizację, nie znosi przeprowadzek i gwałtownych życiowych zmian. W relacjach z innymi Monika przejawia czasami apodyktyczność, chce, aby wszystko było po jej myśli. Można powiedzieć, że to ona pełni funkcję głowy rodziny, dlatego zwykle wiąże się z mężczyzną, który akceptuje jej władcze usposobienie. Monikę cechuje wytrzymałość psychiczna, nie poddaje się ona łatwo życiowym burzom i zawsze walczy do końca o ważne dla siebie sprawy.
Więcej informacji o imieniu Monika znajdziesz poniżej.

Imieniny Moniki

Cechy osoby noszącej imię Monika

Płeć: Imię żeńskie
Pochodzenie: greckie
Znaczenie: jedyny, sam, samotna
Główne cechy: wola, aktywność, dynamizm, zdrowie
Predyspozycje zawodowe: biznes, scenografia, media, aktorstwo
Szczęśliwa liczba: 9
Szczęśliwy kolor: różowy

Imieniny Monika obchodzi:

 • 18 stycznia,
 • 4, 21 maja,
 • 27 lipca,
 • 27 sierpnia,
 • 10 wrzesień,
 • 6 październik

Nie wiadomo, co pierwotnie znaczyło imię Monika. W języku greckim jest podobne słowo monos, czyli "jedyny", ale wcale nie jest pewne, czy Monika to imię greckie. Monika należy do osób zgodnych, łagodnych, skorych do kompromisu i troszczących się o innych. Imię Monika rzeczywiście naładowane jest dobrocią, oddaniem i chęcią przychylenia nieba innym. Prawdziwe Moniki cenią sobie spokój i wygody. Główną sprawą w ich życiu jest wygodny dom, który potrafią wypełnić i przystroić masą ładnych drobiazgów. Mają większy talent do wydawania pieniędzy aniżeli do walki o pieniądze. Zgodnie z magią swojego imienia, najlepiej się czują w bezpiecznym cieniu silniejszej osobowości najlepiej własnego męża lub kochanka. Nie mają też nic przeciw temu, aby ich wybrany chodził z głową w chmurach czy też bujał w obłokach. Gdy ich ukochany cierpi i popada w depresję okazują się psychicznie silniejsze od niego i potrafią go podźwignąć z upadku. W późniejszym wieku swoje ambicje przenoszą na dorastających synów, rzadziej córki. Z imieniem Monika często wiążą się talenty artystyczne, a także zamiłowanie do antyków, obrazów starych mistrzów i muzyki dawnej. Moniki nie są nowatorkami i wolą sprawdzone wzory. W ogóle są miłośniczkami tradycji, najpewniej czują się przy typowo kobiecych zajęciach. Również ich poglądy na rodzinę i miłość są jak najbardziej tradycyjne.

Znani imiennicy:

 • Monika Olejnik – polska dziennikarka,
 • Monica Bellucci – włoska aktorka,
 • Monika Brodka – polska piosenkarka,
 • Monika Richardson – prezenterka telewizyjna
Jaka jest Monika?

Monika to kobieta, która nie da sobie dmuchać w kaszę. Jest szybka, zdecydowana, pewna siebie i odważna. Lubi rządzić i stara się to robić, zarówno w pracy, jak i w domu. Jest choleryczką i lepiej jej nie drażnić. Ma nieco męski charakter, ale też skrywa w sobie wiele wrażliwości. Uwielbia towarzystwo, posiada dobre relacje z innymi, nie ulega wpływom. Bardzo ceni sobie przyjaźń i bliskie relacje w rodzinie. Bywa rozrzutna, stąd czasami miewa problemy finansowe. Jest świetna w tym co robi, potrafi całkowicie oddać się pracy. Ma wolę robienia wszystkiego jak najlepiej. Jej charakter dojrzewa bardzo wcześnie. Wobec mężczyzn wykazuje pewną agresywność, lubi dominować. Nie jest łatwa w pożyciu. Uwielbia ład i porządek.

Monica (łac., ang., hiszp., wł.), Monika, Monica (niem.), Monique (fr.), Monika (słow.).

Popularność nadawania imienia Monika:

Zdrobnienia dla imienia Monika

 • Monia,
 • Moniczka,
 • Monisia,
 • Moniś,
 • Nika