Zobacz imiona na literę:
Dziś jest wtorek,

18 czerwca 2024

Imieniny dzisiaj obchodzą:

Milena i Paulina, Marek, Milan, Nikola, Amanda

Pamiętaj, aby złożyć im życzenia!

Dziś jest wtorek, 18 czerwca 2024 imieniny obchodzą: Milena i Paulina, Marek, Milan, Nikola, Amanda

Sabina

Imię Sabina

"Sabinka, z plemienia Sabinów"

Znaczenie imienia Sabina

Sabina to kobieta subtelna, piękna, a w dodatku inteligentna i wykształcona. Jest bardzo ambitna, pewna siebie i świadoma swoich celów. Chętnie pomaga innym, jest bardzo wrażliwa, zwłaszcza na cudze nieszczęście. Ceni sobie luksus i wygody, ma bardzo materialne marzenia, jak drogie auto i piękny, duży dom. Jednym słowem – lubi pieniądze. Dosyć często zmienia przyjaciół, w jej oczach mało kto zasługuje na to miano. Kiedy natrafia na trudności staje się nieprzyjemna, kłótliwa i trudna do zniesienia. Jest zdolna do szczerego uczucia, ale często wiedzie mało udane życie rodzinne.
Więcej informacji o imieniu Sabina znajdziesz poniżej.

Imieniny Sabiny

Cechy osoby noszącej imię Sabina

Płeć: Imię żeńskie
Pochodzenie: łacińskie
Znaczenie: Sabina to Sabinka, kobieta z plemienia Sabinów.
Główne cechy: wola, aktywność, intuicja, zdrowie
Predyspozycje zawodowe: zawody wymagające taktu, dyplomacja, urząd, administracja
Szczęśliwa liczba: 1
Szczęśliwy kolor: różowy

Imieniny Sabina obchodzi:

 • 18 kwietnia,
 • 29 sierpnia,
 • 28 października,
 • 5 grudnia

To imię wywodzi się od słowa łacińskiego, określającego nazwę grupy etnicznej Sabinów. Sabina Polska urodzona jest by na scenie teatralnej odnosić sukcesy. Jest piękna, subtelna w postępowaniu, inteligentna i wykształcona. Ma skłonności do społecznego, filantropijnego działania. Jej wrażliwość i ambicja wynoszą ją do rangi trybuna ludu, choć i na tym polu miewa sporo niepowodzeń, trudności, zmartwień. Samo przeświadczenie, że może drugim przychodzić z pomocą, podtrzymuje ją na duchu i zachęca do pracy. Nie zawsze ma szczęśliwą rodzinę, potomstwo może być nieudane, a w miłości rozczarowania. Swój dom zaniedbuje. Bywa też, że lubi zmieniać towarzystwo i przyjaciół.

Etymologia
jest to żeńska forma italskiego imienia Sabin. Oznacza osobę pochodzącą z plemienia Sabinów. W Polsce zaczęło być nadawane dopiero w XIX w.
 
Charakterystyka
spośród wielu swoich rówieśniczek wyróżnia się urodą, inteligencją i subtelnością. Na co dzień cechuje ją pewność siebie i świadomość celów, do których zmierza. Stara się pozyskać innych dla swoich planów i koncepcji. Gdy natrafia na trudności, może być mało przyjemna, kłótliwa lub intrygować. Posiada wrodzone zdolności aktorskie, które bardzo ułatwiają jej życie
Predyspozycje zawodowe
dobrze sobie radzi w zawodach wymagających taktu, ale i zdecydowania
Formy obcojęzyczne
ang.,fr.,niem.- Sabine, hiszp.,wł.- Sabina
Znani imiennicy
Sabina Poppea – druga żona cesarza Nerona; Sabina Sebyłowa – pisarka
Imieniny
29 VIII, 25 I, 09 II, 22 VI, 20 VIII, 27 IX, 27 X, 05 XII, 11 XII, 20 XII, 30 XII

Patroni o imieniu Sabina

 • Św. Sabina Rzymska. (zm. w 126). Pochodziła z Rzymu i była żoną patrycjusza Walentyna. Wiarę chrześcijańską przyjęła pod wpływem, goszczącej w jej domu, chrześcijanki z Antiochii, św. Serafii. Kiedy Serafia zdecydowanie odrzuciła zaloty Walentyna, ten oskarżył ją przed władzami Rzymu o wyznawanie zakazanej religii chrześcijańskiej. Została ścięta. To przykre wydarzenie wstrząsnęło Sabiną. Jeszcze w tym samym roku została oskarżona jako chrześcijanka, co dumnie potwierdziła przed sądem. Podobnie jak Serafia została ścięta Imieniny 29 sierpnia
Popularność nadawania imienia Sabina:

Zdrobnienia dla imienia Sabina

 • Saba,
 • Sabcia,
 • Sabinka,
 • Sabka,
 • Sabunia,
 • Sabusia