Zobacz imiona na literę:
Dziś jest wtorek,

18 czerwca 2024

Imieniny dzisiaj obchodzą:

Milena i Paulina, Marek, Milan, Nikola, Amanda

Pamiętaj, aby złożyć im życzenia!

Dziś jest wtorek, 18 czerwca 2024 imieniny obchodzą: Milena i Paulina, Marek, Milan, Nikola, Amanda

Zachariasz

Imię Zachariasz

"Ten, co jeździ konno"

Znaczenie imienia Zachariasz

Zachariasz jest niezwykle ruchliwy i energiczny. Lubi się przechwalać, ale nie bez powodu. Bardzo dużo podróżuje, jest ciekawy świata, nowych kultur. Samo to nie daje mu jednak szczęścia, jeśli nie ma przy sobie bliskich. Potrzebuje bliskości i czułości przyjaciół, aby osiągnąć w życiu sukces. Jest łasy na pochwały i pochlebstwa innych. To typ ekstrawertyka. Lubi mieszać się w życie innych, doradzać. Szybko się nudzi, dlatego niestety w swoich postanowieniach bywa niewytrwały. Najpierw działa, później dopiero myśli. Nigdy nie żałuje , że coś zrobił, a jedynie tego , czego nie spróbował. Często zmienia pracę, bo jedna i ta sama po dłuższym czasie przestaje być dla niego atrakcyjna, podobnie z towarzystwem.
Więcej informacji o imieniu Zachariasz znajdziesz poniżej.

Imieniny Zachariasza

Cechy osoby noszącej imię Zachariasz

Płeć: Imię męskie
Pochodzenie: hebrajskie
Znaczenie: Jahwe pamięta
Predyspozycje zawodowe: sportowiec, dziennikarz, podróżnik
Szczęśliwa liczba: 4
Szczęśliwy kolor: niebieski

Imieniny Zachariasz obchodzi:

 • 15 marca,
 • 22 marca,
 • 6 kwietnia,
 • 26 maja,
 • 6 września,
 • 18 września
 • 23 września

Osobowość: Ten, co jeździ konno
Charakter: 93 %
Promieniowanie: 96%
Rezonans: 93 000 drgań/sek.
Kolor: Niebieski
Główne cechy: Intuicja-Intelekt- Towarzyskość - Uczuciowość
Totem roślinny: Pokrzywa
Totem zwierzęcy: Koń
Znak: Rak

TYP: Na ogół są to ludzie aktywni i ruchliwi. Inaczej mówiąc, mężczyźni-strzały, posłańcy, a że ich totemem jest koń, łatwo pojąć, że jest to jedno z najbardziej dynamicznych imion. Ale nie zawsze są łatwi w obejściu, niczym ich totem roślinny - pokrzywa.

PSYCHIKA: Do dobrego samopoczucia potrzebują uczestnictwa w życiu świata - muszą do wszystkiego się mieszać, doradzać, wybierać, zmieniać, inaczej czują się niepotrzebni, a więc nieszczęśliwi. Ich słabym punktem jest duma, pragnienie imponowania i zyski­wania aprobaty.

WOLA: Aby być w pełni skuteczna, wymaga poparcia ze strony pobudliwości i aktywności.

POBUDLIWOŚĆ: Wielka. Nieraz uciekają, zanim stwierdzą, jakiej natury niebezpieczeństwo im zagraża. Ich przyjaźń jest nietrwała, nie lubią zbyt długo oglądać tych samych twarzy. A że do tego są egocent­rykami, nie jest łatwo być ich przyjacielem.

ZDOLNOŚĆ REAKCJI: Na szczęście zrównoważo­na. Wnosi spokojniejszą nutę do osobowości tych uroczych koników, pozwalając na ujeżdżenie ich.

AKTYWNOŚĆ: Zależna od umiłowania zawodu. Jeśli go nie lubią, będą zmieniać go, dopóki nie znajdą swej namiętności. Marzą o zajmowaniu się spektaklami: śpiewaniu, tańcu, pasjonują ich zawody artystyczne i związane z modą. Lubią podróże i zmia­ny.

INTUICJA: Nadmierna, powoduje u tych chłopców nadwrażliwość, która oddala ich od ojca i przybliża do matki.

INTELIGENCJA: Wyjątkowa, zaskakująca szybkoś­cią rozumienia; zarazem analityczna i syntetyczna, pozwala im na wszelkie operacje myślowe.

UCZUCIOWOŚĆ: Są bardzo zaborczy. Rodzice po­winni dbać o to, by życie tych chłopców nie było podporządkowane jedynie kaprysom ich uczucio­wości.

MORALNOŚĆ: Ich wrodzony egoizm powoduje, że osądzają wydarzenia z własnego punktu widzenia, zabarwionego hedonizmem, i chętnie za cel życia postawiliby poszukiwanie przyjemności.

ZDROWIE: Powinno być doskonałe, ale wciąż spra­wia Im drobne kłopoty. Szybko się męczą, są podatni na przemęczenie umysłowe. Powinni często sprawdzać ciśnienie krwi. Mają tendencję do tycia. Słaby punkt: oczy.

ZMYSŁOWOŚĆ: Stwarza trochę problemów, gdyż ich charakter cechuje pewna chwiejność, z którą trzeba walczyć. Od najmłodszych lat należy rozwijać w nich cechy męskie za pomocą sportu i racjonalnego trybu życia, i nie pozwalać im na popadanie w niebezpieczny narcyzm.

DYNAMIZM: Ma w sobie coś z ekshibicjonizmu, popycha Ich niekiedy do robienia z siebie widowiska i do tysiąca ekstrawagancji, nie zawsze w dobrym guście. Brakuje im obiektywizmu, bywają nawet nie­sprawiedliwi, tak dalece pewni są swej racji.

TOWARZYSKOŚĆ: Mają wszelkie dane ku temu, by być uroczymi ludźmi, nawet jeśli nieraz ten urok jest trochę mglisty. Lubią wystawne przyjęcia, oryginalne dama, plotki i obmawianie.

PODSUMOWANIE: Nie należy za bardzo zwracać uwagi na to, co mówią i co robią, trzeba natomiast dawać im odczuć, że nie powinni zawsze "odgrywać ważniaków"!

Popularność nadawania imienia Zachariasz:

Zdrobnienia dla imienia Zachariasz

 • Zachariaszek,
 • Zacharius,
 • Zachar,
 • Zach,
 • Zacharias,
 • Zachuś,
 • Zacheńko,
 • Zachunio,
 • Charuś,
 • Charek